Dilekçe ve Formlar

D İ L E K Ç E L E R

    A Ç I K L A M A L A R

Belge Talep Formu

Öğrencilerimizin her türlü belge istek talepleri bu form aracılığı ile talep edilecektir. (sistem üzerinden verilen Belgeler Hariç)  işlemler istenilen belge konusuna göre farlılık göstererir. formlar için tıklayınız.

Genel İstek Formu

Farklı alanlarda genel talep ve istek durumunda kullanılacaktır. ) işlemler istenilen talep konusuna göre farlılık göstererir. formlar için tıklayınız.

Askerlik Durumu Beyan Formu

Askerlik durumu hakkında herhangi bir sorun olmadığının beyan formudur.

Öğrenci İlişik Kesme Formu

Mezun yada kayıt sildiren öğrenci için gereklidir. ) işlemler  İA-054 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Sınav Kağıdına İtiraz (Maddi Hata) Formu

Derslerden almış olduğunuz sınav notuna itiraz için bu form kullanılacaktır. ) işlemler  İA-131 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Ders Çakışması Formu

Almış olduğunuz derslerin haftalık ders programında çakışması durumunda kullanılacaktır. ) işlemler  İA-101 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Mazeretli Ders Kaydı Formu

Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ders kaydı yapılmaması durumunda kullanılacaktır. ) işlemler  İA-217 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Mazeret Sınav Başvuru Formu

Mazereti nedeniyle sınava giremeyen öğrenci için bu form kullanılacaktır. ) işlemler  İA-199 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Ders Muafiyet Başvuru Formu

daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda almış ve başarmış olduğunuz dersler için kullanılır. ) işlemler  İA-220 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Ders Kaydını Düzeltme Formu

Öğrencinin ilgili dönemde derslerinin seçimi konusunda sorunu olması durumunda kullanılacaktır. işlemler  İA-103 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Yatay Geçiş Başvuru Formu

Üniversitemize Diğer Üniversitelerden yapılacak başvurular Duyuru ve ilanlarda belirtilen adreslerden on-line yapılmaktadır. Posta veya mail başvuruları kabul edilmemektedir. işlemler  İA-240 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Tek Ders Sınavına Giriş Dilekçesi

Mezuniyeti için tek dersi kalan öğrenci bu formu kullanacaktır. işlemler  İA-239 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Kayıt Sildirme İsteği Formu

Üniversitemizden Kendi isteği ile kaydını sildirmek isteyen öğrenci bu formu kullanacaktır. işlemler  İA-196 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Öğrenime Ara verme Talep Formu

Çesitli sebeplerden dolayı eğitim öğretime ara vermek (kayıt dondurma) isteyen öğrenciler bu formu kullanarak işlemlerini yaptıracaktır. işlemler  İA-097 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Kurum İçi Yatay Geçişlerde Kayıt Sildirme Formu

Üniversitemizde birimler arası geçiş yapan öğrenciler bu formu kullanacaktır.

 Yaz okulu Programlarından Ders Alma Başvuru Formu

Diğer Üniversitelerin yaz okulundan ders alacak öğrenciler bu formu kullanacaktır. işlemler  İA-082 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Burs Başvuru Formu

Üniversitemizden farklı kurumların burs başvuru ve değerlendirme işlemleri için bu form gereklidir. (KYK Burs işlemleri hariç) işlemler  İA-096 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Öğrenci Temsilciliği Başvuru Formu

Üniversitemiz Öğrenci temsilciliği başvurusunda kullanılacaktır. işlemler  İA-098 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Hizmet Damgalı Pasaport Talep Formu Kullanılacaktır. (Kamu Personel Değildir Seçilecek)

Öğrencilerimizin Sosyal ve kültürel amaçlı yurt dışına çıkması gerektiği durumlarda bu form kullanılacaktır.      işlemler  İA-121 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Staj Kabul Belgesi Başvuru Formu

Öğrencilerimizin yaz döneminde yapmak istedikleri staj eğitiminin başvuru formudur.

 

 

Öğrenci Harç Düzeltme ve İade Belgesi Formu

Ödemiş olduğunuz Eğitim Ödemesinin iadesine ilişkin başvuru formudur. (Dekont aslı, Kimlik Fotokopisi ekleridir) işlemler  İA-095 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Diploma Kayıp Formu

Mezun olan öğrencilerin kendilerine teslim edilen diplomalarını kayıp etmeleri durumunda bu form kullanılarak tekrar basılma işlemini başlatabilirler. işlemler  İA-126 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Üstten Ders Alma Formu

Öğrencilerimizin  muafiyetleri  doğrultusunda üst sınıftan ders almak isteyen öğrenciler bu formu kullanacaktır.       işlemler  İA-232 iş akış formuna göre yapılacaktır.

Zorunlu Ortak Ders Muafiyet Sınav Formu

Üniversitemizde verilmekte olan ortak zorunlu dersler için sınava girmek isteyen öğrenciler bu formu kullanacaktır.           (sadece o yıl ÖSYM tarafından yerleştirilerek yeni kayıt olan öğrenciler başvuru yapabilir) işlemler  İA-109 iş akış formuna göre yapılacaktır.

 Dikey Geçiş Ders Muafiyet Başvuru Formu

 

 Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı Seviye Belirleme

 

 Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı

 

 AEÜ Yabancı Uyruklu Öğrenci Ön Başvuru Formu

 

 

 

 

 

 

NOT: Diğer form örnekleri için TIKLAYINIZ

 


Copyright © BAUM 2015