Eski Mezun Öğrencilerin Dikkatine
7.4.2021

Üniversitemiz Mezunlarının Dikkatine

        Ülke genelinde yürütülen YÖKSİS veri tabanı çalışmaları kapsamında bütün kamu kurumları YÖKSİS veri tabanına entegre olmaktadır. Bu nedenle üniversitemizden geçmiş yıllarda (genellikle 2003 yılı ve öncesi) mezun olan öğrencilerin mezuniyetleri E-devlet, ÖSYM, YÖK, Milli Eğitim vb. kurumlarda görünmemektedir. Bunun nedeni 2003 yılı ve önceki yıllarda okuyan öğrencilerin T.C. Kimlik numaralarının Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sisteminde bulunmamasıdır. Bu durumdan dolayı problem yaşayan mezunlarımızın oidb.destek@ahievran.edu.tr  e-posta adresine nüfus cüzdanı ve diplomalarının ön ve arka yüzlü suretleri ile birlikte ekteki dilekçeyi doldurarak göndermeleri gerekmektedir.(Taranmış olması veya okunabilir çözünürlükte cep telefonu ile fotoğrafının çekilmiş olması da yeterlidir.) Bu başvuru işlemi sonucunda mezuniyet güncellemesi (mesai saatleri içinde) en kısa sürede yapılacaktır. ( Bu başvuru ile sadece Üniversitemizden Gazi Üniversitesi Adıyla mezun olan öğrencilere hizmet verilmektedir. Eğer başka bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olduysanız ilgili kurum ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. )

 

Mezuniyet bilgisi Üniversitemiz tarafından güncellenen mezunlar ÖSYM nin aday işlemleri sisteminden başvuru yapıyorsa  "eğitim bilgilerim" menüsü altında bulunan "eğitim bilgilerimi e-okul / YÖKSİS ten güncelle" butonuna basması gerekmektedir.

 

E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden mezuniyet belgesi almak veya sorgulamak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki ekran alıntısında belirtilen yolu takip edebilirler.

                   

 

Mezun Oldugunuz Yükseköğretim Kurumunun bilgilerini göremiyorsanız Hata veya Eksiklik Bildir butonundan başvuru yapabilirsiniz. yada

Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı irtibat Mumaralarından bilgi alabiliiirsiniz

0 386 280 42 00

0386 280 42 11

0 386 280 44 68 telefonlarından bilgi alabilirsiniz.

Dilekçe Formatı