2018 DGS KAYIT DUYURUSU
24.9.2018 10:08:25

2018 DGS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizin bölüm/programlarına yerleşen öğrencilerimiz kayıt işlemlerini, 21 - 27 Eylül 2018 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile yaptırabilirler.

Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir. Halen başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrencilerimiz normal öğretim programlarına kayıt hakkı kazansalar dahi katkı payını ödeyeceklerdir.

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücreti tahsilatları 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır. Öğrencilerimizin Halk Bankasına öğrenci numaraları ile öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

Yeni kayıt yaptıran öğrenciler İlgili Akademik Birimlerimizin Yönetim Kurullarınca intibak işlemleri tamamlandıktan sonra danışman öğretim elemanları ile birlikte ders kayıtlarını yapacaklardır.

DGS ile üniversitemize yerleşen öğrencilerimizden önlisans programından mezun olamayanlar; 2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 05/09/2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

 

ŞAHSEN BAŞVURULARDA KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1. Önlisans Diplomasının aslı ve fotokopisi

2. 2018 DGS sonuç belgesi

3. Nüfus Cüzdanı fotokopisi

4. 2 Adet Fotoğraf

5. Not Döküm Belgesi (Transkript)

6. Ders İçerikleri

ÖZEL OLARAK BAZI BİRİMLERİMİZ İÇİN İSTENEN BELGELER:

1.  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programına kesin kayıt için: Tam teşekküllü resmi devlet veya üniversite hastanesinden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal bir engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu (aslı).

 

Kayıt Yeri: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi-Kırşehir

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 

Not: Kayıtların şahsen veya noter vekâleti ile yapılması gerekmektedir. E-Posta veya kargo ile kayıt yapılmamaktadır.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı