Öğrenci Bilgilendirme

2016 DGS-Ek Kontenjanla Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizin DİKKATİNE Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (KYK) Burs Alan Öğrencilerimizin Dikkatine (08.01.2018) 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ DERS KAYDI HK. Bologna Bilgi Paketi Hazırlama Kılavuzu Askerlik İşlemleri Yurt dışı Öğrenci İşlemleri 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI YATAY GEÇİŞ YEDEK LİSTE SONUÇLARI 2017-2018 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuru işlemleri Ders Kayıt İşlemleri Eğitim Ödemeleri Yeni Kayıt İşlemleri Akademik Takvimde Yapılan Revizyon Akademik Takvim 2017 Dikey Geçiş Sınavı İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI Vakıflar Genel Müdürlüğü Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü Tarafından Ödenen Yükseköğretim Bursu Hakkında. 2017-2018 Ek Madde 1 Başvuru Sonuçları Özel Öğrenci İşlemleri Diploma & Mezuniyet İşlemleri Erken Seçimlerden Dolayı Akademik Takvimde Yapılan Revizyon Müfredat Dersleri ve İçerikleri Eski Mezun Öğrencilerin Dikkatine 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI KURUMLARARASI (ÖNLİSANS) YATAY GEÇİŞ 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE (EK MADDE-1) YATAY GEÇİŞ 2017-2018 Güz Dönemi Kurumlararası Yatay Geçiş Yedek İsim Listesi Pasaport İşlemleri Yatay Geçiş İşlemleri Bedelli Askerlik Burs/Kredi Başvuruları Başladı 2017-2018 EK MADDE-1 ve KURUMLARARASI / KURUMİÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI 2018 DGS Ek yerleştirme işlemleri KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Öğrenci Değişim Programları 2018 YKS EK YERLEŞTİRME SONUCU KAYIT YAPTIRAMAYANLARA EK KAYIT FIRSATI 2017-2018 Yurt Dışından Öğrenci Kabulü / 2017-2018 Foreign Student Acceptance Diploma Sorgu Modülü Aktif Edildi

2017 Dikey Geçiş Sınavı İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine

2017-DGS SONUCU ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ADAYLARIN DİKKATİNE!

Kayıtlar Üniversitemiz Akademik birimleri tarafından 04-10 Ekim 2017 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.

Kesin kayıt için adayların şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmayacaktır. Ancak, geçerli mazereti olan öğrencilerin bu mazeretlerini belgelemeleri koşuluyla noter vekaleti ile kayıtları yapılacaktır.

 

Kesin Kayıt İçin İstenecek Belgeler:

1. Adayın mezun olduğu Üniversiteden aldığı Ön Lisans Diplomasının aslı, ya da Mezuniyet Belgesi’nin aslı.

2. DGS sınav sonuç belgesinin internet çıktısı,

3. Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet, 4.5x6 cm boyutlarında),

4. DGS Yerleştirme ile Üniversitemize yerleşen 1997 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adayların bağlı bulundukları Askerlik Şubelerine uğrayarak askerlikle ilgili kayıtlarında sakınca olmadığına dair belge getirmeleri gerekmektedir.

5. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Bölümlerine kayıt yaptıracak adaylar, tam teşekküllü resmi bir hastaneden alacakları eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu almaları gerekmektedir.

 

NOTLAR;

  • İkinci Öğretim öğrencilerinin Öğrenim Ücretini; Kayıt olduktan sonra 04-10 Ekim 2017 tarihleri arasında, Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek öğrenci numaranızı belirterek ödeme yapabilirsiniz. Öğrenci numaranızı ve yatırmanız gereken Öğrenim ücreti tutarınızı öğrenmek için tıklayınız.
  • Birinci Öğretime yeni kayıt olacak öğrencilerden Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Katkı Payı alınmayacaktır.
  • Eksik belgeyle kesinlikle kayıt yapılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

 

Ders İntibak İşlemleri:

Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin 16. maddesinin 1. fıkrası gereğince, daha önce öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumlarında almış ve başarmış olduğu dersler için muaf olmak isteğiyle kayıtlı olduğu dekanlık/müdürlüğe başvuruda bulunabilir.” İfadesine istinaden, 04-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Fakülte Dekanlıklarına, Yüksekokul Müdürlüklerine ders içerikleri, transkript ve dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İzin/Kayıt Dondurma:

mazeretleri nedeniyle kayıt dondurmak isteyen öğrenciler, mazeretlerini kanıtlayan belgelerini getirerek bir dilekçe ile kesin kaydını yaptırdıktan sonra Fakülte Dekanlıklarına, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Öğrenim Ücreti Ödemeyecek Olanlar:

31 Ağustos 2013 tarih ve 28751 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı’nın 2. Maddesinin 2. Fıkrasında belirtilen Kanunlar kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin eş ve çocukları, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki maluller, 24 Şubat 1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında şeref aylığı alanlar ile bunların eş ve çocuklarından öğrenim ücreti alınmaz. Bu durumda olan öğrenciler, durumlarını kanıtlayıcı belgelerini kayda gelirken getirmek zorundadırlar.

Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar

indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

                                                         Öğrenci İşleri Daire BaşkanlığıCopyright © BAUM 2015